Prezentacja edb pożary

Pobierz

Proszę o otworzenie podręcznika na str. 36 i przeczytanie treści zawartych w tym temacie do str. 42HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ CZERWONEGO KRZYŻA Łukasz Arakelyan 1eSPIS TREŚCI:1.Historia 2.Misja i ruch 3.Zasady 4.Znaki1.HISTORIAZałożycielem był Henry Dunant - pierwszy noblista na świecie; kupiec ze SzwajcariiIdea Czerwonego Krzyża narodziła się wtedy gdy Dunant zobaczył mnóstwo trupów i rannych przy włoskim miasteczku Solferino gdzie doszło do krwawej bitwy Dunant .Tomasz co maszTen film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube ()Sign up for free to create engaging, inspiring, and converting videos with Powtoon.. Niebezpieczne jest zarówno wyciekanie palącego się płynu, jak i płynu jeszcze się niepalącego.Temat: Zagrożenia pożarowe.. Pożar jest w tej fazie kontrolowany przez ilość paliwa.. W tym rozdziale zajmiemy się powodziami i podtopieniami.. Podnieś alarm.. Pożar - trójkąt spalania.. Występuje poważne niebezpieczeństwo poparzeń jak i zatrucia.. Pomimo tego, że jest dość długi, mam nadzieję, że go obejrzysz i ci się spodoba.. Faza I charakteryzuje się rozszerzaniem ognia od źródła zapalenia, w tej fazie następuje gwałtowny wzrost temperatury.. Powódź - przejściowe zjawisko hydrologiczne polegające na wezbraniu wód rzecznych lub morskich w ciekach wodnych , zbiornikach lub na morzu powodujące po przekroczeniu przez wodę stanu brzegowego zatopienie znacznych obszarów lądu - dolin rzecznych, terenów nadbrzeżnych lub depresyjnych, doprowadzające do wymiernych strat .28.04.2020 r. Klasa VIII c Temat : Zagrożenia pożarowe..

- pożary .

- powodzie .. Odetnij dopływ gazu i prądu.. Co powinniśmy robić Czego nie powinniśmy robić 1.. Pożar cieczy palnych w wyniku parowania i łączenia się z powietrzem może spowodować powstanie mieszaniny wybuchowej.. praca w grupach, określenie przyczyny powstawania pożarów, symulacje, określenie grupy pożaru i dobór środka gaśniczego, uczniowie proponują, czym gasić, .. Pożary cieczy palnych i substancji stałych topiących się wskutek ciepła wytwarzanego przy pożarze, np.:1.. Sprawdź w Sciaga.pl.. Wezwać straż pożarną, przy czym: - przedstawić się, - podać nazwę palącego się obiektu, - jeśli znamy to także adres - sprecyzować co dokładnie się pali i na którym piętrze (jesli jest to w budynku) i czy jest zagrozenie dla zycia lub zdrowia ludzkiego - WAZNE; nie wolno nam odkładać słuchawki dopóki nasze zgłoszenie nie zostanie potwierdzone.1) Pożarem nazywamy nagłe rozprzestrzenienie się ognia w niepożądanym miejscu 2)Aby powstał pożar musi być spełniony każdy warunek z Trójkąta Spalania 3) Wiele pożarów powstaje w skutek zaniedbania i bezmyślności ludzi 4)Środki i sprzęt gaśniczy to rzeczy, dzięki którym możemy zlikwidowac pożarKatastrofom budowlanym towarzyszą pożary.. Jeśli materiał nie ma tych właściwości to spala się przez żarzenie.RODZAJE ZAGROŻEŃ - naturalne - spowodowane działalnością człowieka ZAGROŻENIA NATURALNE - trzęsienia ziemi ..

Zjawiska towarzyszące pożaromprezentacja multimedialna "Zagrożenia pożarowe".

Prowadzenie akcji ratowniczej w rejonie zagrożenia pożarem wymaga zebrania informacji na temat mieszkańców budynku.. - huragany ZAGROŻENIA SPOWODOWANE DZIAŁALNOŚCIĄ CZŁOWIEKA - efekt cieplarniany .. Zawiadom straż pożarną.. Warunkiem zapoczątkowania procesu spalania i jego przebiegu jest trójkąt spalania Pożary należą do największych zagrożeń zarówno naturalnych jak i cywilizacyjnychPrezentacja przedstawi wybrane wiadomości o pożarze i sposoby walki z pożarem.. Podejmij próbę ugaszenia ognia.. Pooglądaj film edukacyjny, odpowiedź na pytania i zapisz je w zeszycie:7.. - skażenie wód i rzekWypadki i katastrofy komunikacyjne, budowlane, przemysłowe, komunalne, górnicze i hydrotechniczne - ich przyczyny, zagrożenia i postępowanie ratownicze.. Następny.. Wykorzystuje się je m.in. do informowania o zagrożeniach.Grupy znaków bezpieczeństwa: - morskie - ewakuacyjne - przeciwpożarowe -elektryczne - techniczne środki ochrony ppoż.Film przedstawia kilkanaście klęsk żywiołowych.. 4.Edukacja dla bezpieczeństwa - projekt klasy 3D: Pożary Pożary Pożar jest to niekontrolowany proces palenia się i rozprzestrzeniania ognia w miejscu do tego nie przeznaczonym.. - kwaśne deszcze .. - mgły - mrozy - grad - śnieg - lawiny .. Faza II pożar osiąga pełny rozwój przez objęcie płomieniem całego pomieszczenia, lub przez wniknięcie w głąb materiału palnego.Pożar ciał stałych

  • Stałe materiały palne [np. drewno, papier, węgiel, tkaniny, słoma] mogą pod wpływem ciepła ulegać rozkładowi i wydzielać przy tym gazy palne i pary..

    Nie zabraknie także zasad zachowywania się podczas powodzi, czyli krótkie informacje o ewakuacji oraz o problemach z ...Zagrożenie pożarem Nie wszystkie pożary można gasić wodą.

    Ich obecność powoduje, że materiały te palą się płomieniem.. :)Pozdrawiam!Pułapka wodna - parująca woda gwałtownie powiększa swą objętość (1 litr wody to 1720 l pary w ciągu sekundy, po pełnym odparowaniu), a powstająca para miesza się z warstwą podsufitową, która błyskawicznie opuszcza się do poziomu podłogi.. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Zdefiniujemy różnicę między nimi, opiszemy przyczyny i skutki powodzi oraz podtopień, omówimy rodzaje powodzi oraz zagrożenia, które za sobą niosą.. Po ogłoszeniu alarmu pozyskaj kogoś do pomocy.. .Szukasz prac z Referaty z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa?. Choć woda należy do najpopularniejszych środków gaśniczych, to niekiedy procesowi spalania ulegają materiały zbudowane z pierwiastków i związków chemicznych z nią reagujących.. - wybuchy wulkanów .. P O Ż A R. Poprzedni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt