Sprawdzian z pana tadeusza

Pobierz

Inne tryby testu.. Pytanie: 1/14 Poprawne odpowiedzi: 0/14.. 10.Udowodnij 4 argumentami, że "Pan Tadeusz" jest epopeją.. 11.Jakie obyczaje i tradycje kultywowano w Soplicowie.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. /Wojski/Pan Tadeusz - Sprawdzian z lektury (część pierwsza).. Kartkówka z lektury.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan TadeuszZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Napisz, z jakimi sytuacjami z akcji utworu kojarzysz przytoczone fragmenty.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. a)Hrabiego, b)Tadeusza, c)Gerwazego, d)Wszystkie są poprawne.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Panem Tadeuszem" Adama Mickiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją ocenyPlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Panem Tadeuszem" Adama Mickiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.Sprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedzi.. Epopeja składa się z dwunastu ksiąg pisanych wierszem 13-zgłoskowym (13 sylab w kazdym wersie)..

Czy wiesz dlaczego Jacek Soplica został odznaczony przez Napoleona?Rozprawka z pana tadeusza?

a)Tadeusz z Hrabią, b)Hrabia z Rykowem, c)Sędzia z Rykowem, d)Płut z Tadeuszem.. .Pełny tytuł Pana Tadeusza brzmi: Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Każda księga jest odpowiednikiem rozdziału w powieści, każda ma też inną długość liczoną w wersach (łącznie jest ich 9777).. do Matki Boskiej.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Test z lektury szkolnej Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Twój wynik: 16/30Całkiem dobrze - czwórka!. Sprawdź, co pamiętasz z lektury pt.: ,,Pan Tadeusz"!. Rozwiąż test.. Powiadom znajomego.. Po dwunastej księdze jest Epilog (131 wersów) omówiony już z grubsza w .Sprawdzian z "Pana Tadeusza" 1.Z których fragmentów "Pana Tadeusza" dowiadujemy się o przyczynach jego powstania?. Dobry wynik, ale jeśli na sprawdzianie chcesz dostać 5, to spróbuj sobie nieco powtórzyć fakty związane z lekturą.Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?.

Olimpiada w Soczi - podsumowanie Sprawdź, czy uważnie śledziłeś zmagania olimpijczyków.Jakie pytania mogą zadać na sprawdzianie z "Pana Tadeusza"?

Pan Tadeusz - test z problematyki.. SPRAWDZIAN - ROMANTYZM.. Hrabia i Tadeusz podczas polowania zostali zaatakowani przez.. Sprawdzian z Polskiego Nowa Era.. Romantyzm.. Poniżej znajdują się cytaty z Pana Tadeusza.. Każdą z nich krótko opisz.c)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.. Pytania zawarte w teście.Pan Tadeusz - test z treści.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. 2021-01-20 11:05:38 Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że każdy ma szansę zmienić swoje życie.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012test z pana tadeusza.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Pan Tadeusz - test z treści.. Adam Mickiewicz 1. Podaj cechy Pana Tadeusza jako epopei nowożytnej.. ponieważ podczas napadu Moskali na zamek Horeszki, Jacek Soplica zabił Stolnika Horeszkę .Zestaw: "Pan Tadeusz" Statystyki zestawu: Ocena: 8 Zagłosowało: 242 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Julia Stącel (wynik: 0 %) Marta Rybińska (wynik: 4 %) Sylwia Drabik (wynik: 90 %) Eryk B (wynik: 80 %) zaneta pastor (wynik: 67 %) Najlepsi w kategorii: .Pan Tadeusz to pożegnanie z przemijającym światem szlacheckim..

Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.sprawdzian.z.doc Rozmiar 35 KB: Fragment dokumentu: SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI PANA TADEUSZA.

Pytania z lektury Pan tadeusz.. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki .. Wymień je (6).. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą .. Kto wita Tadeusza po przyjeździe do Soplicowa w ks. I ?. Pobierz materiały: Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz".. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .Sprawdzian z pana tadeusza.. Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. 2021-01-20 11:18:29 Napisz krótkie opowiadanie zawierające 10 zdań złożonych.. Gegra Obraz Ziemi.Geneza "Pana Tadeusza" jest zawarta przede wszystkim w epilogu, a także w inwokacji. ". Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Pobierz.. We dwunastu księgach wierszem Pan Tadeusz .Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą.. Szukaj.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812.. Historia szlachecka we dwunastu księgach wierszem Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwę.. widzę i opisuję, bo tęsknię po Tobie" - powstał w wyniku tęsknoty za ojczyzną, " o tem, że dumac na paryskim bruku" - powstał w 1834r.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Pytania dotyczące lektury pan Tadeusz..

Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop ...Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie.

Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Mickiewicz, opisując mieszkańców Soplicowa, wiedział, że już kilka lat później ich życie będzie wyglądać zupełnie inaczej: upadną nadzieje związane z Napoleonem, większość patriotów będzie musiała emigrować, sporo majątków szlacheckich popadnie w ruinę, a .Sprawdź, co pamiętasz z lektury pt.: ,,Pan Tadeusz"!. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBudowa i treść "Pana Tadeusza".. do swojej muzy.. Jakie hasło dał Podkomorzy.. do Polski.. Objaśnij dodatkowo, czym jest inwokacja.. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. Kogo ocalił Robak?. 1 ocena Najlepsza odp: 100 .Czy znasz "Pana Tadeusza"?. Do kogo w pierwszych wersach zwraca się narrator?. - testy sprawdzające znajomość lektury dla uczniów szkół średnich (Michał Waliński) Uploaded by .. Drukuj test.. Ważne wydarzenia dla kraju zwiastowało pojawienie się na niebie: a)komety, b)księżyca, c)słońca, d)gwiazd.. Pan Tadeusz - Sprawdzian z lektury (część pierwsza).Pan Tadeusz sprawdzian kompetencji z zakresu kształcenia literackiego, znajomo .Testy ze znajomości lektur, Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.. test do lektury Pan Tadeusz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt