Rodzaje opakowań z tektury

Pobierz

Każdy rodzaj charakteryzuje się szczególnymi właściwościami, takimi jak: sztywność, wytrzymałość na zgniatanie, zaginanie itp. Jakie wyróżniamy rodzaje opakowań tekturowych?. Takie rozwiązanie sprawia że każdy klient stanowi dla nas taką samą wartość.. Trzy- lub pięciowarstwowe pudła są uniwersalne, dzięki czemu można zastosować je praktycznie do wszystkiego.. Wśród nich tektura dwuwarstwowa, jaka bardzo często stosowana jest jako tworzywo stosowane do izolacji termicznych oraz technicznych i przy remontach w .TodayZajmujemy się produkcją różnego rodzaju opakowań, zarówno PCV, jak i opakowań z tektury.. Pudła klapoweWśród opakowań tekturowych wyróżnić możemy: opakowania kaszerowane, pudła klapowe i fasonowe, a także kratownice, przekładki i tzw. "plastry miodu".. Wyróżnia się następujące rodzaje opakowań z tektur falistych: opakowania fasonowe wykonywane metodami wykrawania przy użyciu wykrojników pudła klapowe opakowania wykonane z maszyn przestawnych bez konieczności użycia wykrojników wg wzornika Fefco 201 opakowania kaszerowane połączenie tektury falistej z drukiem offsetowym dodatki do opakowańSzeroki wybór różnych opakowań z tektury Do podstawowych rodzajów opakowań z tektury zapewnianych przez naszą firmę zaliczamy kartony oraz przekładki.. Oferuje też możliwość wykonania nadruku jedno- lub wielokolorowego na każdym rodzaju materiału.Tektura umożliwia nam nadanie każdego kształtu, dzięki maszynom wykrojnikowym możemy tworzyć opakowania płaskie, długie, na wino, do pizzy, do ciasta..

Typy opakowań tekturowych w naszej ofercie.

Najczęściej wykorzystuje się ją przy produkcji takich opakowań tekturowych, jak kartony klapowe i fasonowe.. Oba rodzaje opakowań mogą występować bez nadruku, z nadrukiem fleksograficznym (najbardziej popularnym) i nadrukiem offsetowym (pudła kaszerowane).. Natomiast tekturę z niższą falą charakteryzuje odporność na zgniatanie oraz przebicie, dlatego będzie świetnym materiałem do produkcji opakowań, które wymagają zadrukowania.. To właśnie je najczęściej wybieramy na przeprowadzkę, a także to one są najpopularniejsze wśród osób prowadzących własne biznesy online.Obecnie specjalizują się w produkcji opakowań z tektury litej, falistej oraz tworzywa sztucznego.. Są to jednoczęściowe opakowania, wytwarzane na automatycznych liniach, na których podczas jednego przejścia odpowiednio przygotowanego arkusza tektury mogą .. Wyróżniamy bowiem: tekturę o różnej gramaturze - począwszy od 350-400 g/m2 na g/m2 skończywszy,Ze względu na różne typu budowy opakowań tekturowych można wyróżnić kilka ich głównych rodzajów.. Jej nazwa pochodzi od budowy arkusza, który składa .Na rynku wykorzystywana jest tektura falista z falami: C, D, K, A, G, O.. Na tekturę falistą składają się zewnętrzne, gładkie oraz wewnętrzne, faliste arkusze papieru.Opakowania z tektury falistej znajdują najróżniejsze zastosowania w przemyśle - od transportu, przez przechowywanie, po sprzedaż detaliczną lub hurtową..

Im wyższa fala, tym większa sztywność tektury.

W zakresie tektury falistej natomiast można mówić jeszcze o konkretnym podziale na trzy główne, nadrzędne typy fali.. Pokrywa pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie pudełka.Najczęściej z tektury robi się także opakowanie, jakim jest karton a więc bardzo gruby warstwami papier.. Kolejnym przykładem często wykorzystywanych kartonów są pudełka dwuczęściowe z pokrywą.. Intropak s.c. prowadzi również kompleksową produkcję kalendarzy: od projektu poprzez druk i oprawę po dostawę do klienta.. Najpopularniejszym opakowaniem jest oczywiście tzw. karton.Najpopularniejsza jest tektura trzywarstwowa, składająca się z dwóch gładkich warstw i jednej falistej.. Szczególnie że cechują się wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju rozdarcia.Mar 2, 2021Najpopularniejsze modele pudełek produkowane są z tektur falistych: 3-warstwowych, 5-warstwowych, 7-warstwowowych.. Do transportu lżejszych wyrobów doskonale nadaje się tektura trójwarstwowa.. Ten rodzaj tektury można .Rodzaje tektury do produkcji opakowań Przy wyborze opakowania, bardzo ważny jest również wybór rodzaju tektury, z której ma być ono wykonane.. Głównym profilem naszej działalności jest produkcja wszelkiego rodzaju opakowań z tektury falistej wielowarstwowej.a) Najbardziej rozpowszechnionymi opakowaniami z tektury falistej są pudła klapowe nazywane też: - klasycznymi; - american standard; - RSC (Regular Slotted Container); - fefco 201..

Ogólnie kartony mogą być produkowane z kilku rodzajów tektury.

Jednymi z najpowszechniej stosowanych są pudła klapowe oraz teleskopowe.. W naszej ofercie posiadamy arkusze tektur falistych o dowolnych wymiarach.Home » Rodzaje opakowan » Rodzaje opakowan: Opakowania z tektury dwuwarstwowej W zakresie tektury jako materiału opakowaniowego wydziela się kilka odmian zróżnicowanych warstwowo.. W tym przypadku wyszczególnia się falę B, C oraz falę E czyli mikrofalę.Opakowania z tektury można podzielić na dwa typy w zależności od ich konstrukcji: pudła klapowe; pudła wykrojnikowe.. Tutaj mamy trzy warstwy gładkie, a pomiędzy nimi dwie pofalowane.Opakowania z tektury falistej i ich rodzaje Nasza firma specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy, odpornych na uszkodzenia mechaniczne opakowań, do których produkcji wykorzystujemy jedną z dwóch tektur: tekturę litą (klasyczną), tekturę falistą.. Różnica między nimi polega na rodzaju zastosowanej tektury: Tektura falista - powstaje z kilku warstw linerów (2-7), a im więcej warstw, tym twardsza i bardziej wytrzymała jest tektura.Opakowania tekturowe - rodzaje tektury Jako producent opakowań tekturowych dokładamy wszelkich starań, by każde zaproponowane przez nas pudełko, niezależnie z której kategorii, czy też konstrukcji należycie spełniało swoją rolę pod kątem wytrzymałościowym, estetycznym i użytkowym.Stojaki ekspozycyjne, standy reklamowe, teczki i segregatory zawierające logo firmy to świetna promocja marki, podobnie jak specjalistyczne opakowania reklamowe..

Jednym z najbardziej znanych rodzajów opakowań są pudła klapowe.

Im większa ilość warstw, tym pudełko będzie bardziej wytrzymałe.Jun 17, 2021Mar 25, 2022Oto pozostałe funkcje kartonów tekturowych: reklamowa, ekologiczna i transportowa.. Wszystkie z nich dostępne są nie tylko w formie gotowych produktów, ale dopasowywane także pod konkretnego klienta.. Jest to podstawowy materiał wykorzystywany do opakowań w każdej branży, m.in. spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej.Wykorzystuje się je na halach produkcyjnych, w sklepach, drogeriach, aptekach.. Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań opakowań z tektury jest ich wykorzystanie do magazynowania oraz przewożenia żywności.Wszystkie Nasze wyroby produkowane są zgodnie z wzorami opakowań Organizacji FEFCO powszechnie wykorzystywanych w systemach opakowań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt