Lekcja bezpieczeństwo w sieci

Pobierz

Jeszcze przed epidemią tendencja była taka, że znaczna część najmłodszych ma kontrolowany czas przed komputerem.Przebieg lekcji: 1.Część wstępna Nauczyciel informuje, że zajęcia będą poświęcone bezpieczeństwu w Sieci (Internet, telefony komórkowe).. Dzieci coraz bardziej pozostają same sobie.. Prowadzenie lekcji przez internet to dla wielu nauczycieli i uczniów wciąż nowość.. Głównym elementem zajęć według .celem proponowanych zajęć jest zapoznanie dzieci z zagrożeniami prywatności w sieci; pokazanie konsekwencji nierozważnych działań online, takich jak: wysyłanie i publikowanie "odważnych" zdjęć oraz lekkomyślne zamieszczanie w sieci innych treści tego typu, przyjmowanie do grona "znajomych" osób bliżej nieznanych, niewylogowywanie się z konta po …Korzystanie z usług Internetu poprzez edukację dzieci i rodziców w zakresie zasad bezpieczeństwa w sieci komputerowej.. Osoba prowadząca dzieli klasę na 4- osobowe grupy i prosi, by w każdej z nich zespół ustalił jakiś temat, o którym chcieliby porozmawiać.Wypracowanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci, z naciskiem na bezpieczeństwo w społecznościach internetowych.. Promocja oferty projektu Helpline.org.pl (800 100 100).. Aby utrwalić znajomość znaków, narysuj je w zeszycie podpisz, co oznaczają.. Zapobieganie − reagowanie − cyberprzemoc - część 1.Scenariusze zajęć..

10 zasad bezpieczeństwa w sieci.

Czas trwania zajęć Zajęcia przewidziane są na jedną godzinę dydaktyczną (45 minut).W tych samych grupach uczniowie układają plan bezpieczeństwa w Internecie.. Zobacz prezentację "Wirtualny Świat"!. Zeszyt ćwiczeń do scenariusza zajęć edukacyjnych dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, na temat bezpieczeństwa w sieci.. Dowiedz się, co oznaczają.. czas odbiorca trwania kl. I-VI SP Realizację zajęć w oparciu o scenariusz lekcji "Zasady bezpieczeństwa i Netykieta w sieci" prosimyStandard bezpieczeństwa online placówek oświatowych.. Scenariusze zajęć dla przedszkolaków i .E-lekcja o bezpieczeństwie w sieci z uczniami klas 1-4.. - htt.Lekcja nr 2.. Cele lekcji a) Wiadomości .. 0 0 + 0 0 0 0Zdalna edukacja: dbamy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci 30.04.2020 Rajdy na e-lekcje - to zjawisko, o którym słyszymy coraz częściej.. Przebieg zajęć 1.. Ważne, żeby na liście pojawiły się takie zasady jak:Materiały do CYBER lekcji.. Zachęcamy do korzystania z poniższych materiałów.. Filmy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.. W sieci — podobnie jak w rzeczywistości poza nią — należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.. Zapobieganie - reagowanie.. Rodzaje zagrożeń sieciowych Wirusy Koń trojański i bomba logiczna Exploity Robaki Rokity Spyware.. CYBER lekcje to nowy projekt edukacyjny, który powstał w ramach współpracy Ministra Cyfryzacji oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowego Instytutu Badawczego..

Jak zachować bezpieczeństwo w sieci - zasady.

Celem tego ćwiczenia jest pokazanie w humorystyczny sposób ograniczenia związane z komunikacją w internecie, na portalach społecznościowych.. Udostępnij.. Zajęcia "W Sieci" poświęcone są bezpieczeństwu młodych użytkowników Internetu.. Przyjrzeliśmy się problemowi i działamy.. Film jest częścią scenariusza lekcji "Jak Internet może mi pomóc?". Pierwsza będzie zajmowała się bezpieczeństwem, a druga anonimowością w internecie.. Zagrożenia w internecie.. Projekt przeznaczony dla uczniów i wychowawców klas 7-8.Jak dbać o bezpieczeństwo w Internecie?. Scenariusze dla klas I-III (edukacja informatyczna)sp4-6_abc-bezpieczenstwa-w-sieci_lekcja.pdf (365.62 KB) Ściągnij lekcję w formacie edytowalnym .. • Używaj programów antywirusowych.Akty cyberprzemocy przyjmują formy: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem sieci, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających lub kompromitujących zdjęć i filmów, jak również podszywanie się pod cudzą tożsamość.. Prezentacja możliwych sposobów reagowania w sytuacji zagrożenia prywatności online.. (Sieć WWW może być bezpiecznym miejscem pracy, edukacji i rozrywki ale jest to możliwe tylko dzięki znajomości zagrożeń i bezwzględnemu stosowaniu zasad bezpieczeństwa)..

Najpowszechniejsze zagrożenia w sieci.

Opcją dodatkową może być stworzenie ulotek i plakatów na temat bezpieczeństwa w sieci, które posłużą do zrobienia w szkole akcji społecznej dotyczącej .Film szkoleniowy poświęcony tematyce bezpieczeństwa w sieci.. b) Umiejętności .. ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE Korzystaj tylko z legalnego oprogramowania!. Przeznaczone są dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych oraz klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.. Uczniowie będą trenować pracę zespołową, rozwiną swoją asertywność oraz poznają ćwiczenia, które pomogą im zadbać o równowagę emocjonalną.. Następnie n-l prosi grupy o podanie wymyślonych zasad bezpieczeństwa i zapisuje dobre pomysły na tablicy.. W czasie wykonywania prac w podgrupach, sprawdzaj, czy uczestnicy nie potrzebują pomocy czy interpretacji instrukcji.Bezpieczeństwo w sieci - rodzaje zagrożeń 1.. Co robić, by nie narazić się na zagrożenia?. Lekcja nr 3.. Zapoznaj się proszę z oznaczeniami substancji niebezpiecznych w podręczniku.. Cele szczegółowe.Temat lekcji: Jestem bezpieczny w Internecie!. Większość z nich świetnie sobie radzi.Chcąc ułatwić nauczycielom realizację nowych wymagań, wspólnie ze specjalistami z największych firm technologicznych, przygotowaliśmy cykl sceanriuszy lekcji poświęconych nowym technologiom, bezpieczeństwu w sieci i nauce programowania..

Lekcja nr 4.w sieci, czyli o Netykiecie.

Zagrożenia w internecie.. • Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć.. • Nigdy nie umawiaj się na spotkanie z nieznajomą osobą.. Żeby łatwiej zapamiętać, obejrzyj film: przy okazji poćwiczysz j. angielski!. Sieciaki.pl - poznaj bezpieczny internet .. Ustalają i notują na sztaludze w punktach jak należy się zachowywać, żeby być bezpiecznym w Internecie.. Oto 8 wskazówek, które uczestnicy i uczestniczki powinni poznać: Jeśli nie masz pewności, z kim rozmawiasz, nie podawaj żadnych informacji na swój temat.. Podstawowe narzędzia cyberbezpieczeństwa Z czego powinien składać się skuteczny system cyberbezpieczeństwa Jak go zbudować?. 1 komentarz Nasza czujność zaczyna się usypiać.. Bezpieczeństwo.. Wchodzimy w rutynę, mamy wiele swoich obowiązków, rodzice zaczynają wracać do pracy.. wstęp 90 minut (2 x 45 min) Przy kolejnych elementach proponowanego scenariusza podajemy czas, jaki będzie potrzebny na ich realizację.. Pamiętaj, że nie musisz wszystkiego robić naraz.. Kamil Śliwowski - autor scenariuszy szkoleń w programie "Ja w internecie"Więcej o programie: htt.Poznają różnicę pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką i dowiedzą się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie.. Czas przeznaczony na zajęcia: 1 godzina lekcyjna (45 minut) Cele ogólne lekcji: uświadomienie uczniom, że Internet bywa narzędziem niebezpiecznym, a funkcjonowanie dzieci w Sieci naraża je na różnorodne zagrożenia'nauczyli się "pięciu zasad bezpieczeństwa w sieci", których przestrzeganie sprawia, że korzystanie z internetu jest przyjemne, a przy tym bardzo bezpieczne Lekcja "Wirtualny Świat" została zrealizowana w dniach 27 stycznia - 8 lutego przez uczestniczące placówki z całej Polski.. Zagrożenia w Internecie.. Zapobieganie − reagowanie − cyberprzemoc.. Uczeń: zna rodzaje zagrożeń płynących z Internetu, wie, jakie sankcje grożą za włamanie się do komputera.. Projekt adresowany jest do nauczycieli, chcących podczas swoich zajęć przekazywać dzieciom i młodzieży zasady i wskazówki .zagrożenia bezpieczeństwo internet bezpieczeństwo w szkole bezpieczenstwo w sieci.. Uczeń: potrafi wymienić najczęściej występujące zagrożenia płynące z Internetu,Apr 20, 2022Scenariusze dla zajęć edukacyjnych dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, na temat bezpieczeństwa w sieci.. Pyta uczniów do czego używają telefonów komórkowych, Internetu.. Podziel grupę na 2 podgrupy.. Nigdy nie spotykaj się z kimś poznanym w Internecie!Zabawa wprowadzająca do lekcji - komunikacja w internecie.. • Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska.. - System cyberbezpieczeństwa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt