Lektura czy wojna jest dla dziewczyn

Pobierz

Po jej lekturze nikt nie będzie miał wątpliwosci, że nie jest też dla chłopców, dorosłych, dla kogokolwiek.Czy wojna jest dla dziewczyn Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo.. Oprawa jest twarda.. jest już trzecią książką opowiadającą autentyczne losy młodziutkich uczestników Powstania, wydaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego.. Niestety Ela nie zdążyła podzielić się tą wiedzą ze swoim kolegą Antkiem, który podczas wakacji twierdził, że wojna nie jest dla dziewczyn.. - Paweł Beręsewicz Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo.. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dziecięca.. W książce Pawła Beręsewicza wojna widziana oczami małej dziewczynki nie szokuje okrucieństwem, jednak zachęca do refleksji i wielu pytań, na które warto odpowiedzieć.. Paweł Beręsewicz.. Paweł Beręsewicz Wydawnictwo: Literatura Ilość stron: 48 Oprawa: twarda Rok wydania: 2016 EAN: 9788376724362.. Wybucha II wojna światowa, która wszystko zmienia.Czy wojna jest dla dziewczyn.. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy.Pozycja "Czy wojna jest dla dziewczyn?". Takie pytanie pewnego dnia zadaje Elka swojemu tacie..

Książka Czy wojna jest dla dziewczyn?

Elka uczy się uważać na słowa.Jun 13, 2022Czy wojna jest dla dziewczyn?. Nie patrzy na wiek, ani płeć tylko wkracza w życie każdego i zamienia je w pasmo niekończącego się strachu i niepewności.. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy.. Dzięki niej możemy sobie wyobrazić, co czuły dzieci w tamtych czasach.. przedstawia wojnę oczami małego dziecka.. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy.. Opowiada o wojnie widzianej oczami dziecka.TodayPlik Beręsewicz Paweł Czy wojna jest dla dziewczyn.mp3 na koncie użytkownika Pysia230 • folder lektura kl3 • Data dodania: 16 wrz 2017. jest pierwszą z serii "Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci".. Trzymam w ręku książkę Pawła Beręsewicza i dziwię się, że chociaż to już V wydanie, to nigdy o tym nie słyszałam.. liczy 48 stron.. Za ciosem: kolejna pozycja z cyklu "Wojny dorosłych - historie dzieci".. Oprawa twarda.. Elka uczy się uważać na słowa.. Wydanie: pierwsze..

Książka "Czy wojna jest dla dziewczyn?"

pochodzi z wydawnictwa Literatura.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Z drugiej jednak strony czytelnik wynosi naukę dość oczywistą: wojna nie jest dla kogoś, ona po prostu jest i - chcąc nie chcąc - trzeba się z nią zmierzyć.Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo.. Marzanna Kuszyńska Elka uczy się uważać na słowa.. Książkowe bestsellery z tych samych kategorii -30%Czy wojna jest dla dziewczyn - Opis i dane produktu Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo.. Konflikty zbrojne wywołują dorośli, ale nie omijają one dzieci, dlatego tę historię najlepiej przeczytać razem z nimi.. Niestety.. Wojna przychodzi nie proszona i rozkłada swoje zabawki gdzie tylko jej się podoba.. Pobierz.. Czy wojna jest.Druga klasa podstawówki: rodzice protestują przeciwko powiastce Leszka Kołakowskiego "Kto z was chciałaby rozweselić pechowego nosorożca", że jest to lektura "niewłaściwa", zawiera .Dla A.. Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo.. Takie pytanie pewnego dnia zadaje Elka swojemu tacie.. Cena katalogowa: 22,90 zł.ISBN: 978-83-7672-436-2 Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo..

"Czy wojna jest dla dziewczyn ?"

Liczba stron: 48.. Z jednej strony - tak, wojna jest dla dziewczyn, bo wojna dotyka każdego, bez względu na jego płeć, wiek, wykonywany zawód.. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a .Czy wojna jest dla dziewczyn?. W odpowiedzi słyszy, że wojna nie jest ani dla chłopców, ani dla dziewczynek, w ogóle dla żadnego dziecka.. Pisałam tu już o "Syberyjskich przygodach Chmurki" i o "Arce czasu", znam też "Fajną ferajnę" - wszystkie te książki .Patronat Honorowy nad książką objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.. Niestety Ela nie zdążyła podzielić się tą wiedzą ze swoim kolegą Antkiem, który podczas wakacji twierdził, że wojna nie jest dla dziewczyn.Czy wojna się światu nigdy nie znudzi?. Dzięki niej doceniamy to, że możemy żyć w wolnym i bezpiecznym kraju.. II wojna światowa (), Dziewczęta, Warszawa (woj. mazowieckie), Broszura, Opowiadania i nowele, , Więcej informacji .. To książka, w której nie ma beztroskiego tonu ani szczęśliwego zakończenia.Czy wojna jest dla dziewczyn?. Radzić sobie, nie beczeć.Na pytanie zadane w tytule książka odpowiada niejednoznacznie.. Trzyma poziom cyklu: historia kilkuletniej Elki, której życie zmienia wojna, opowiedziana ciekawie, prostym językiem, oddającym emocje dziecka i realia wojny z poziomu wiedzy i odczuć dziecka, pięknie wydana, z ciekawymi ilustracjami Olgi Reszelskiej.Czy wojna jest dla dziewczyn?, Paweł Beręsewicz, ilustracje Olga Reszelska, Wydawnictwo Literatura, Łódź 2010, ISBN: 978-83-7672-066-1; wiek 7+ W pierwszej części opowiadania dziewięcioletnia Ela spędza beztroskie wakacje nad morzem..

Czy wojna jest dla dziewczyn.mp3.

Konsultacja merytoryczna: Anna Sobowiec Muzeum Powstania Warszawskiego by Paweł Beręsewicz by Wydawnictwo Literatura Okładka i ilustracje: Olga Reszelska Korekta: Lidia Kowalczyk, Joanna Pijewska Wydanie VI ISBN 978-83-7672-436-2 Pierwsze wydanie zostało zrealizowane w koedycji z Muzeum Powstania WarszawskiegoHistoria małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo.. Bardzo interesująca lektura - dla dziewczynek, o wojnie.. Elka uczy się uważać na słowa.Wojna jest dla dziewczyn czy nie?. Seria jest przeznaczona dla najmłodszych w wieku 6-10 lat.. Beręsewicz, Paweł, Reszelska, Olga Ilustracje, Wydawnictwo Literatura, Muzeum Powstania Warszawskiego Rok wydania: 2010.. W odpowiedzi słyszy, że wojna nie jest ani dla chłopców, ani dla dziewczynek, w ogóle dla żadnego dziecka.. Jedynym zmartwieniem dziewczynki jest fakt, że kolega ukrywa przed nią jakąś "chłopacką" tajemnicę.Czy wojna jest dla dziewczyn.. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezw.Czy wojna jest dla dziewczyn?. Okazuje się, że ta prawdziwa wojna to nie zabawa, w którą często bawią się chłopcy.Doskonałym punktem wyjścia do rozmów i wojennych opowieści jest najnowsza publikacja Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwa Literatura "Czy wojna jest dla dziewczyn?". Poprzednie "Mały Powstaniec" i "Halicz" ukazały się nakładem wydawnictwa "Muchomor".Czy wojna jest dla dziewczyn?. Radzić sobie, nie beczeć.. Elka miała tylko dziewięć lat Tamten wrzesień zburzył Elce świat Kulki z piasku w bomby pozamieniał Uśmiech w grymas bólu i cierpienia.. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy.. Ja miałam to szczęście, że urodziłam się wiele lat po zakończeniu drugiej wojny światowej.To opowieść dziewczynki ukazująca te wydarzenia z jej perspektywy.. Jej wymiary to 170x240..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt