Charakterystyka grupy 4 latki

Pobierz

Praca dydaktyczno-wychowawcza obejmowała realizację treści zawartych w "Podstawie programowej wychowania .W grupie została przeprowadzona obserwacja dzieci 4 letnich i diagnoza dojrzałości szkolnej dzieci 5 letnich, dzięki czemu mogłam poznać swoich wychowanków, ich zainteresowania, mocne i słabe strony oraz zdolności.. Lekcje muzealne odbywać się będą raz w miesiącu.. Praca wychowawczo - dydaktyczna prowadzona jest w oparciu o podstawę programowąSPRAWOZDANIE CAŁOROCZNEGRUPA "JEŻYKI"4‑LATKI.. I.RODZICU!. Dzieci uczęszczają do przedszkola już czwarty rok, więc chętnie nawiązują przyjaźnie.. Najmłodsza grupa przedszkolaków to ,,Smerfy".. Grupa "Żabki" jest grupą dzieci 6 letnich.. W większości dzieci wykazują doskonałą pamięć muzyczną, słowną jak również ruchową.. Do oddziału uczęszcza 16 dzieci, w tym 9 dziewczynek i 7 chłopców.. Czy praca w grupie mieszanej ma sens?. obejrzyj razem z dzieckiem obrazki przedstawiających przestrzeń kosmiczną, statki kosmiczne, planety; zachęć dziecko do nazywania tego, co widzi na obrazkach.Od października nasza grupa bierze udział w nowym projekcie edukacyjnym Muzeum Willa Caro w Gliwicach.. Uwielbiają przeciwstawiać się poleceniom rodziców.. Kilka dzieci z grupy korzysta z pomocy logopedycznej oraz uczęszczało na zajęcia z integracji sensorycznej.ODDZIAŁ II- ,,Sówki"- to 4- latki..

Grupa - 3 - latki.

Nie wykazują problemów w zakresie komunikacji zarówno z rówieśnikami jak również z osobami dorosłymi.Sprawozdanie za I półrocze.. proszę o przyprowadzenie dzieci.. Grupa I - dzieci 3 letnie liczy 26 dzieci (16 dziewcząt i 10 chłopców), z czego czworo dzieci doszło w ciągu semestru.Sprawozdanie z pracy wychowawczo- dydaktycznej w grupie dzieci 5-6 letnich za rok I semestr 2010/2011 DANE O GRUPIE Do grupy "Biedronki" uczęszczało 19 dzieci, w tym 11 sześciolatków i 8 pięciolatków.. PROGRAM W OPARCIU O KTÓRY PRACOWAŁA GRUPA Praca wychowawczo- dydaktyczna prowadzona była na podstawie podstawy programowej i obejmowała realizację treści zawartych w programie .SPRAWOZDANIE Z PRACY DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZO - OPIEKUŃCZEJ W I PÓŁROCZU W GRUPIE V - "Krasnoludki".. 2011/2012 Przedszkole Gminne w Skawie 1.. Zgodnie z wynikami wstępnej diagnozy stwierdzono, iż niektóre dzieci miały trudności z adaptacją ( Wojtek S., Dawid P., Dominik B., Natasza D.. ), czynnościami samoobsługowymi ( Patryk B. Jakub W.. Liczna część grupy nie .CHARAKTERYSTYKA GRUPY.. 05.10.2021 (wtorek) na godzinę 800.. Ze względu na trudności adaptacyjne jedno dziecko zrezygnowało z uczęszczania do przedszkola.. oraz Asystentkę - Karolinę Keczmer.. Między 4-7 rokiem życia wzrasta agresja zorientowana na osobę (agresja wroga).Sprawozdanie z pracy w grupie 3-4-latków za rok szk..

Należą do nich 3, 4 i 5-cio latki.

4-latki są nie do opanowania w stosunkach międzyludzkich.. 4-latek puszy się, przeklina, przechwala, prowokuje.. Jakie?. Praca wychowawczo-dydaktyczna prowadzona była w oparciu o Podstawę programową wychowania przedszkolnego .Podsumowanie wstępnej diagnozy w grupie 3 - latków.. Nie skutkują nawet surowe kary.. Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i religii.Plik obserwacja wstępna.doc na koncie użytkownika justyna1010 • folder Dokumenty • Data dodania: 4 paź 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dla nauczycieli 3,4,5 latki razem?. ,,Śląsk - tysiąc lat burzliwej historii".. Doskonały słuch fonematyczny posiada 3/4 grupy.Grupa VIIIŻABKI6-latki.. Podczas pracy realizowałyśmy podstawę programową w oparciu o program, a także w oparciu o program autorski "Ośmiorniczka"; roczny plan pracy i plany .Metody stosowane podczas zajęć, samodzielne doświadczenia dziecka oraz inspirowane przez n-lkę sytuacje edukacyjne zaowocowały konkretnymi efektami.. Są koleżeńskie i otwarte na nowych kolegów, którzy niedawno dołączyli do naszej grupy.SPRAWOZDANIE Z PRACY WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNO OPIEKUŃCZEJ za rok szkolny 2014/2015 GRUPA 3,4 LATKI..

Wychowawcą grupy jest mgr Anna Lis.

Dzieci z naszej grupy sa pełne energii, ciekawe świata, dlatego też działania w naszej grupie sa bardzo urozmaicone, kładace nacisk na wspieranie całościowego rozwoju dziecka.Sprawozdanie z pracy w grupie 4-latków "Marynarze" za I półrocze roku szkolnego 2011/2012 Grupa "Marynarze" prowadzona jest przez Beatę Barańczuk i Izabelę Kaszubę.. Praca dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcza i jej efekty Grupa 3-4-latków liczyła 21 osób (6 dziewczynek i 15 chłopców, a pod względem wieku 11 4-latków, 9 3-latków i 1 2-latka).. Wychowawca grupy jest Pani mgr Aleksandra Szymańczyk.. Przede wszystkim młodsze dzieci znacznie szybciej się uczą podpatrując starszych kolegów, którzy to podobnie jak starsze rodzeństwo w domu wielodzietnym są swego rodzaju nauczycielami, przewodnikami najmłodszych przedszkolaków.Charakterystyka klasy ( trudności dydaktyczne i wychowawcze): Problemy dydaktyczne: Głównym problemem dydaktycznym w klasie szóstej u niektórych uczniów było : nie wykorzystanie swoich możliwości intelektualnych, brak samodyscypliny, systematycznego utrwalania zdobytych wiadomości i umiejętności na lekcjach , trywialnie mówiąc nie .Jesteśmy grupą 4-latków, które uczęszczają do przedszkola drugi rok.. POSUMOWANIE REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO Z UWZGLĘDNIENIEM OSIĄGNIĘC I NIEDOCIĄGNIĘC DZIECI ZA PIERWSZE PÓŁROCZE..

Obecnie do grupy uczęszcza 17 dzieci.

Dzieci 3 letnie.. Gupa liczy łacznie 18 dzieci, w tym 9 dziewczynek i 9 chłopców.. Grupa Jeżyków prowadzona jest przez Nauczycielki: Martynę Jenny, Monikę Lalak.. 3- latki uczą się samodzielności i współżycia w grupie, a 4 i 5-latki bardzo chętnie pomagają młodszym kolegom i koleżankom.. Dzieci bardzo dobrze odnalazły się wśród nowych kolegów i koleżanek.. Czas w przedszkolu poświęcamy na odkrywaniu wszystkiego co nas otacza -przed nami jest przecież tyle do odkrycia.3 LATKI .. W tym tygodniu realizujemy temat: "Chciałbym być kosmonautą" Dzień: 12- 04 - 2021r.. We wrześniu grupa liczyła 25 dzieci.. Grupa "Żabki" liczy 18 dzieci, wśród których jest 7 dziewczynek i 11 chłopców.. Grupa dzieci 3,4 - letnich, to ciągłe wyzwania, które na co dzień należy pokonywać.4-latki • arkusze obserwacji i diagnoza pedagogiczna • pliki użytkownika kate_38 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • arkusz obserwacji czterolatki muzyka i rozwój społeczny.doc, ARKUSZ OBSERWACJI 4 latki.docCharakterystyka grup.. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie, ale ma swoje zalety.. Wychowawcy grupy: mgr Justyna Bryndza i mgr Barbara Mironiuk.. Nasza grupa jest uśmiechnięta i bardzo żywiołowa.. Nawiązaliśmy już pierwsze przyjaźnie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt