Podstawowe hiszpańskie zwroty

Pobierz

- Dzień dobry!. Te podstawowe zwroty, podzielone na kategorie, mogą znacznie ułatwić pobyt, jako że rodzimi użytkownicy tego pięknego języka zwykle nie poświęcają wiele czasu na naukę języków obcych i w wielu miejscach język hiszpański jest jedyną możliwą formą komunikacji, szczególnie w .Podstawowe zwroty po hiszpańsku 1) ¡Hola!. Jak się pan / pani ma?. Na powitanie.. Hiszpania to coraz popularniejszy kierunek na wakacyjny wyjazd.. - Bardzo boli mnie głowa/żołądek/noga.. Dzień dobry (po południu) Hola.Przydatne zwroty w terenie Un café con leche, por favor - Poproszę kawę z mlekiem.. Dzięki.. - Jak się masz?. - Dzień dobry!. Quiero reservar una mesa para cenar.10 podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim - używaj ich, a poczujesz się (prawie) jak Hiszpan Warto wiedzieć, że w samej Hiszpanii obowiązują cztery języki urzędowe - w Barcelonie, Bilbao czy Santiago de Compostela oprócz napisów hiszpańskich zobaczymy także napisy w językach katalońskim, baskijskim i galisyjskim.W tej części znajdują się zwroty hiszpańskie, przydatne w różnorodnych sytuacjach życia codziennego.. - do zobaczenia!. Wyrażenia zostały tak dobrane, aby odzwierciedlały współczesne i potoczne użycie języka hiszpańskiego.. - Jak masz na imię?. Cześć (wśród znajomych) Buon giorno.. 7) Bien, gracias - Dobrze, dziękuję.. Oczywiście przydatnych zwrotów jest o wiele więcej..

Podstawowe hiszpańskie zwroty (1-50) ¡Buenos días!

Dzień dobry.. Proszę.. Jak się masz?. Zaczynamy!. Fiszki opracowane zostały tak, aby wprowadzić uczącego się w najbardziej przydatne zwroty grzecznościowe i towarzyskie od razu.. Bienvenidos, Bienvenidas - Witajcie.Niewiele wystarczy, aby poradzić sobie na wyjeździe do jednego z kraju hiszpańskojęzycznych.. Za Półwyspem Iberyjskim przemawia chociażby spaniały klimat i doskonałe plaże, ale również bogactwo zabytków w takich miastach jak Barcelona czy .Wśród innych ciekawych zwrotów, podkreślających hiszpański optymizm i dystans do problemów możemy wymienić: No pasa nada - Nic się nie stało.. Dzięki, bardzo mi pomogłaś.. - Jestem przeziębiony.. Jeśli masz jakieś sugestie odnośnie nowych wyrażeń lub jeżeli zauważyłeś błędy, skontaktuj się z nami!. -Często jest mi niedobrze.. Sprawdzony sposób na zwiększenie motywacji do nauki.. - Witaj!. Są łatwe w zapamiętaniu i jednocześnie bardzo praktyczne.. Dobry wieczór.. Nie są one wprawdzie związane z żadną konkretną kategorią, z pewnością jednak przydadzą się osobom, które dopiero zaczynają naukę tego języka lub wybierają się do Hiszpanii na wakacje.. Nie pomyl tego zdania z popularnym De nada, co zazwyczaj stanowi odpowiedź na podziękowania i oznacza ,,Nie ma za co"..

Expresiones - zwroty i wyrażenia.

- Dobry wieczór!. Konieczna jest nauka hiszpańskiego .Oct 8, 2020Zwroty są łatwe w zapamiętaniu i jednocześnie bardzo praktyczne.. - Mam ból gardła i kaszel.. Dobrze, dziękuję, a ty.. No tiene importancia.Podstawowe Zwroty Hiszpańskie - Zestaw słówek do nauki języka hiszpańskiego.. - miło Cię widzieć ¿Cómo estás?. - Jak się masz?. Do widzenia!. Powyżej wymieniliśmy przykładowe zwroty po hiszpańsku, które warto przyswoić już na początku nauki języka.. Dzień dobry (rano) Buenos tardes.. Un agua, por favor - Poproszę wodę.. 9) Me llamo… - Mam na imię… 10) Mucho gusto - Miło cię poznać.Oto lista, którą polecam Ci przyswoić przed podróżą do słonecznej Hiszpanii.. Przydadzą się na pewno każdemu, kto zaczyna naukę języka hiszpańskiego lub planuje wakacje w Hiszpanii.. W tym roku jadę do Hiszpanii i mi się przyda ;) Czekaj .. Wielkie dzięki.. Hola - Cześć.. Proszę.. Jestem pewna, że każdy ucząc.Witam :) postanowiłam że napisze poradnik ze słówkami w języku hiszpańskim zarówno podstawowe zwroty grzecznościowe jak i ciekawe słówka, które może wam się przydadzą :) Zwroty grzecznościowe : Hola - cześć ( mówi się Ola ) .. default (niezweryfikowany), wt., 08/04/2009 - 13:06.. Warto je znać, jednak aby płynnie porozumiewać się w języku hiszpańskim to nie wystarczy.. Poniżej znajdują się niektóre zwroty grzecznościowe, za pomocą których można odpowiedzieć na podziękowanie: De nada..

Podstawowe zwroty Nagłe wypadkiPodstawowe zwroty u lekarza.

Buenos dias - Dzień dobry (przed południem) Buenas tardes - Dzien dobry (po południu) Buenas noches - Dobry wieczór / Dobranoc.. - Cześć!. Do zobaczenia A presto.Nov 23, 2020Przykłady użycia, słówka i podstawowe zwroty po hiszpańsku zostały sformułowane tak, by były gotowe do wykorzystania w praktyce - np. podczas zwykłej rozmowy.. ¡Buenas tardes!Przedstawaimy najważniejsze zwroty po hiszpańsku, które warto znać jadąc na obóz młodzieżowy.. Una cerveza, por favor - Poproszę piwo.. Słówko po hiszpańsku: Słówko po polsku: Buenos dias.. - Wyluzuj!. - Dobranoc, spij dobrze!. Wiemy, jak Cię zmobilizować .Podstawowe zwroty po hiszpańsku - trafna kolekcja najpopularniejszych zwrotów grzecznościowych.. To również Cię zainteresujeBuenas noches - dobry wieczór, dobranoc ¡Hola!. Od dawna planujesz podszkolić swój hiszpański, ale nie potrafisz się do tego zabrać?. - Cześć 2) Buenos días!. Miło mi (pana / panią poznac.). Uwaga!. - Jak się masz/czujesz dziś?. - Mam gorączkę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt