Janko muzykant sprawdziany

Pobierz

Dąbrowa Górnicza.Plik Janko Muzykant Henryk Sienkiewicz.doc na koncie użytkownika najlepsze1234 • folder TEKSTY I Streszczenia LEKTUR • Data dodania: 16 gru 2011Henryk Sienkiewicz stworzył w Janku Muzykancie jeden z najbardziej przejmujących obrazów dziecka polskiego w naszej literaturze.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Janko Muzykant, poziom trudnyLektura "Janko Muzykant" H. Sienkiewicz, test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Janko Muzykant" H. Sienkiewicza (podstawówka, gimnazjum).. Dorota Bukowska.. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. gosia_12.. Również śmierć matki miała być przesądzona.. Proponuję sprawdzian łączący pytania z "Antka" i "Janka Muzykanta".Wyświetlony: 73313 razy Test z lektury "Janko Muzykant" H. Sienkiewicza.. Janek żył we własnym świecie - nikt go nie rozumiał i nie lubił, chłopiec nie miał kolegów, ale sam też stronił od ludzi.. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.. Rozwiąż test!Lista pytań z lektury Janko Muzykant.. Bardzo kochał przyrodę i to w niej znajdował swego przyjaciela.. NarodzinyPrzyszło to na świat wątłe, słabe.Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.. Najmądrzejsze kumy ze wsi były przekonane , że chłopiec i jego matka nie dożyją następnego dnia gdyż poród był ciężki..

Rozwiąż test składający się z 14 pytań.Quiz wiedzy lektury "Janko muzykant" Nuttkka 1 rok temu.

Kiedy przyszedł na świat wątpiono czy przeżyje.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.. Zamiłowanie Janka do muzyki.. W którym roku została wydana po raz pierwszy nowela pt. "Janko Muzykant"?. 7Janko Muzykant Test będzie lektury szkolnej Janko Muzykant Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Zakradanie się Janka pod dwór.Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant 1.. .Test dla tematu: Janko Muzykant (H. Sienkiewicz).. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Przymiotnik określeniem rzeczownika.. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.Wszyscy przezywali go Janko Muzykant.. - Zrobienie przez chłopca skrzypiec z gonta i włosienia końskiego i gra na nich.. Janko dożył 10-ciu lat.. Kowalka Szymonowa, która była najmądrzejsza, poczęła chorą pocieszać:"Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Sprawdź swoją wiedzę!Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. To krótki jednowątkowy utwór, opowiadający o losach biednego wiejskiego chłopca.. Czy pamiętasz smutne losy chłopca, który nie mógł wykorzystać swojego talentu?. Inne tryby testu.. Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem..

Jej ramą są jego narodziny i śmierć.Janko Muzykant Janko Muzykant charakterystyka Henryk Sienkiewicz Henryk Sienkiewicz Janko muzykant Janko muzykant tematyka Janko Muzykant bohater zachowanie Sienkiewicz Janko Muzykant skrzypce skrzypce.

W którym roku została wydana po raz pierwszy nowela pt. "Janko Muzykant"?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Rozwiąż test.. - Nadanie Jankowi przydomku Muzykant.. Tuż po urodzeniu dziecka wydaje się, że nie utrzyma się ono przy życiu, dlatego kobiety odbierające poród chrzczą Janka i wzywają księdza.Play this game to review Polish.. 4) Zachwycały go: a) wszystkie dźwięki - również odgłosy natury.. Streszczenie.. Małgorzata Chmielowiec.. d) jego ojciec był światowej sławy muzykiem.. Kompozycja noweli Nowela Janko Muzykant ma formę małej biografii tytułowego bohatera.. Janko Muzykant DRAFT.. Janko Muzykant - test znajomości lektury.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie,3.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Janko urodził się jako chuderlawe dziecko.. Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.. b) głównie pieśni śpiewane przez muzyków ludowych.. Kowalka Szymonowa, któr.Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i .3) Janko był nazywany Muzykantem: a) przez matkę..

W założeniu ma ona zdemaskować warunki życia i sposób traktowania dzieci z ubogich rodzin w XIX wieku.H.Sienkiewicz - Janko Muzykant • klasa IV • pliki użytkownika niunia102 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (opracowanie).doc, Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (streszczenie).docAkcja "Janka muzykanta" rozgrywa się w XIX wieku w małej polskiej wiosce.

Rola przyrody w utworze H. Sienkiewicza "Janko Muzykant" Małgorzata Chmielowiec.. Chłopiec […]Nowela H. Sienkiewicza pt. "Janko Muzykant", spełnia doskonale swoje reguły gatunkowe.. Utwór ten należy do kanonu dzieł o tematyce dziecięcej.. Pytania zawarte w teście.Henryk Sienkiewicz, "Janko Muzykant" - test z lektury.. Janka nie można było nazwać pracowitym dzieckiem.Janko Muzykant - streszczenie, W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.W podstawie programowej jest wymóg omówienia w gimnazjum noweli (nowel) z pozytywizmu.. Chłopca więc od razu ochrzczono, a nad matką zapalono świece.. c) tylko dźwięki wydawane przez instrumenty muzyczne.Janko głównym bohater nowelki Henryka Sienkiewicza pt.: "Janko Muzykant".. Opis testu.. Dąbrowa Górnicza.. Jednak po tygodniu kobieta poczuła się lepiej i poszła do pracy.Sprawdzian dotyczący znajomości lektury "Nazywam się Maria Skłodowska-Curie" wraz z kartą odpowiedzi.. b) przez ludzi we wsi.. Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Janko MuzykantTrudny test z lektury Janko Muzykant, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. - Zakradanie się w nocy pod karczmę, żeby posłuchać gry skrzypiec.. c) gdyż podziwiano jego talent muzyczny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt